SZKOLENIA OTWARTE
PROJEKTY SPECJALNE
SZKOLENIA ZAMKNIĘTE
DODATKI
Newsletter

baner

 

Samochody służbowe w firmie po zmianach na 2015 r.; wprowadzanie procedur lub innych zasad korzystania z samochodów w celu zwiększenia bezpieczeństwa prawnego i podatkowego (CIT, PIT, VAT i ZUS)

Sopot, 8 – 9 czerwca 2015 r. 




Zapisz się - karta zgłoszenia



Hotel Haffner Business & Pleasure****, ul. Haffnera 59 
Hotel Bayjonn****, ul. Powstańców Warszawy 7 
Hotel Novotel Gdańsk Marina****, Gdańsk/Sopot, ul. Jelitkowska 20
Zatoka Sztuki Centrum Art & Business, ul. Mamuszki 14 



 

               
                 
                 
                 

W ramach szkolenia zapewniamy:

  • organizację i poprowadzenie szkolenia przez trenerów,
  • nocleg w hotelu 4* w dniu 8.06.2015 r.
  • kolację i nocleg w dniu 7.06.2015 r. (dodatkowa opłata w wysokości 450 PLN netto),
  • serwisy kawowe, śniadania, obiady,
  • kolację uroczystą z muzyką i dodatkowymi atrakcjami w dniu 8.06.2015 r.,
  • materiały szkoleniowe,
  • certyfikat ukończenia szkolenia.


Wiele firm posiada w swoim majątku samochody wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej, które powierza swoim pracownikom lub innym zatrudnionym osobom w celu wykorzystania przy wykonywaniu zadań służbowych. Jednocześnie wielu pracodawców, w jakimś przynajmniej zakresie (oficjalnie, półoficjalnie lub zgoła nieoficjalnie) zezwala tym osobom na wykorzystanie samochodów do ich celów prywatnych.

 

Niektórzy relacje te formalizują a inni nie. Jednak większość podmiotów pozostawiała tę sferę całkowicie poza obszarem regulacji wewnętrznych, co niestety może być przyczyną określonych kłopotów, zwłaszcza natury podatkowej. Są też podmioty, które tworzą zasady używania samochodów w firmie, ponieważ zdecydowały się, po zmianach w przepisach VAT obowiązujących od kwietnia 2014 r., odliczać 100 % VAT. Są to jednak procedury, które niekoniecznie uwzględniają bezpieczeństwo podatkowe w zakresie PIT i CIT, zachodzi, zatem potrzeba odpowiedniego dopasowania rozwiązań do wymogów wszystkich przepisów podatkowych. Tym bardziej, że od dnia 1 stycznia 2015 r. zmianie ulegają zasady opodatkowania podatkiem PIT przychodów z nieodpłatnego używania samochodów służbowych do celów prywatnych.

 

Również nieprzemyślane konstrukcje w zakresie formalizowania relacji mogą prowadzić do powstania ryzyk podatkowych. Ryzyka te są związane z ewentualnym brakiem rozpoznania przychodów u pracowników (i innych osób), choćby z powodu błędnej wyceny wartości świadczeń, jak i z ewentualnym nieuprawnionym zaliczeniem określonych wydatków do kosztów podatkowych przedsiębiorstwa. To ostatnie może być spowodowane brakiem należytej kontroli nad wydatkami firmy związanymi z tymi samochodami. Problematyka używania samochodów w firmie, jest, zatem istotnym obszarem bezpieczeństwa rozliczeń podatkowych. Szkolenie to ma zaś na celu omówienie głownie uwarunkowań prawno-podatkowych związanych z kształtowaniem polityki używania samochodów w firmie (w tym szczególnie poprzez tworzenie odpowiednich procedur) w celu zwiększenia bezpieczeństwa rozliczeń podatkowych oraz bezpieczeństwa ogólno-prawnego pracodawcy.

Program:

I. Uwagi zasadnicze na temat przedmiotu szkolenia.

  1. Co jest korzystniejsze prawnie i podatkowo w 2015 r. – wprowadzać zasady korzystania z samochodów służbowych, czy też nie; procedura, czy brak jasnych reguł?
  2. Po co kształtować politykę używania samochodów w firmie w 2015 r.?
  3. Wymagania polityki samochodowej dla potrzeb VAT od 2014 r., a wymagania dla potrzeb PIT i CIT – czy może to być jedna procedura w 2015 r.?
  4. Czy dla potrzeb prawidłowego wykonania obowiązków wobec ZUS i NFZ konieczne jest wprowadzanie procedur korzystania z samochodów?
  5. Korzyści z posiadania procedury lub innych zasad korzystania z samochodów w firmie w 2015 r.
  6. Czy procedura korzystania z samochodów w firmie musi być dokumentem obszernym i czy można wprowadzić procedurę uproszczoną?
  7. Co należy brać pod uwagę tworząc procedury samochodowe w 2015 r ?
  8. Dlaczego każda firma powinna mieć własną indywidualnie dopracowaną procedurę, a nieprzyjętą według obiegowego wzoru (np. z Internetu)?

II. Uwagi szczegółowe.

  1. Czy i kiedy używanie samochodu służbowego powoduje, że pracownik uzyskuje przychody podatkowe podlegające opodatkowaniu w 2015 r.?
  2. Znaczenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie opodatkowania świadczeń na rzecz pracowników dla kwestii używania samochodów w firmie.
  3. Kiedy powstają przychody podatkowe z tytułu korzystania z samochodów firmowych przez członków zarządu lub innych funkcjonariuszy spółki w 2015 r.?
  4. Jakie sytuacje nie wymagają opodatkowania w przypadku wykorzystania samochodów służbowych w 2015 r.?
  5. Używanie karty flotowej a przychody pracownika.
  6. Zasady wyceny przychodów u pracowników z używania samochodów służbowych na cele prywatne w 2014 r, i nowe regulacje w 2015 r. – różnice i ryzyka podatkowe.
  7. Zasady wyceny przychodów u innych osób niż pracownicy z używania samochodów służbowych na cele prywatne w 2014 r, a nowe regulacje w 2015 r. – zleceniobiorcy i osoby na umowie o dzieło, menedżerowie na kontrakcie, członkowie zarządu spółek kapitałowych, członkowie rad nadzorczych spółek i innych osób prawnych.
  8. Używanie samochodów do celów prywatnych, a naliczanie i pobór składek na ZUS i ubezpieczenie zdrowotne w 2015 r.
  9. Wyrażanie zgody na używanie samochodów służbowych w celach prywatnych, – kiedy zgoda wywołuje i jakie skutki podatkowe?
  10. Wskazywanie zakresu, w jakim pracownik może wykorzystywać samochód prywatnie – ograniczenia, zakazy i nakazy.
  11. Kwestie istotne dla rozliczania kosztów podatkowych pracodawcy w 2015 r i za 2014 r.
  12. Uwagi ogólne i szczegółowe na temat - jak należy budować procedurę lub inne zasady korzystania z samochodów w firmie?
  13. Zmiany w podatku VAT obowiązujące od 1 kwietnia 2014 r., a kwestia używania samochodów w firmie, w tym obowiązek tworzenia stosownych procedur dla samochodów dających prawo odliczania 100% podatku VAT.
  14. Odliczanie od kwietnia 2014 r. 50% VAT (samochody, które nie są używane wyłącznie do działalności gospodarczej), a kwestia rozliczania w kosztach podatkowych nieodliczonego podatku VAT, kosztów eksploatacji oraz odpisów amortyzacyjnych od tych samochodów.
  15. Wyodrębnienie w procedurze regulacji poświęconej sprawom eksploatacji, napraw i ubezpieczeń samochodów – zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z używaniem samochodów.
  16. Zasady odpowiedzialności pracownika względem pracodawcy, a skutki podatkowe.
  17. Zawieranie umów z pracownikami w sprawie wykorzystania samochodów.
  18. Zasady rozliczeń podróży służbowych odbywanych samochodami służbowymi – skutki podatkowe dla pracownika i pracodawcy.
  19. 1Analiza aktualnego orzecznictwa sądowego i interpretacji Ministra Finansów w zakresie dotyczącym rozliczeń podatkowych używania samochodów służbowych w firmie. 
Powyższy program możemy przygotować również w formule szkolenia zamkniętego,  uwzględniając specyfikę Państwa Organizacji oraz szczegółowe potrzeby.
Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami: (22) 201 07 75 | (22) 378 17 68 | (22) 207 21 15 | (22) 201 28 22

Prowadzący:

Paweł Rybaczyk

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zawodową związaną z prawem podatkowym rozpoczął w 1995 r. pracą w Ministerstwie Finansów, gdzie do jesieni 1996 r. zajmował stanowisko Radcy w Departamencie Podatków Bezpośrednich i Opłat w Ministerstwie Finansów. Zawodowo doradztwem podatkowym zajmuje się od 1996 r. W latach 1996-2004 r. był pracownikiem w Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o. w Warszawie jako Główny Konsultant Podatkowy a później doradca podatkowy.Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych w zakresie podatków bezpośrednich (podatki dochodowe CIT i PIT) i postępowań podatkowych oraz sądowo-administracyjnych związanych z podatkami dochodowymi.

Zajmuje się głównie obsługą podmiotów gospodarczych z sektorów: produkcja, handel i dystrybucja, nieruchomości, media, szkolnictwo wyższe. Uczestniczył w opracowywaniu opinii prawnych i dokumentów procesowych, a także w opracowaniu i wdrażaniu u klientów szeregu procedur podatkowych mających na celu usprawnienie zarządzania ryzykiem podatkowym w zakresie podatków CIT i PIT (m.in. procedury dotyczące: cen transferowych, podróży służbowych, używania przez pracowników samochodów i innych składników majątku w firmie, rozliczania wydatków na reklamę i reprezentację oraz procedury przekształcenia formy prawnej prowadzonej działalności).

Jest współautorem szeregu publikacji książkowych m.in.: „Prawa i obowiązki pracodawców i innych płatników podatku dochodowego od osób fizycznych w 1997 r.” wyd. ISP Warszawa aktualizowana w kolejnych latach, „Komentarz do ustawy o podatku dochodowym d osób prawnych” wyd. ISP Warszawa 2004 r., „Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych na 2003 r.” ISP Warszawa. Jest także autorem artykułów publikowanych m.in. na łamach: „Biuletynu Instytutu Studiów Podatkowych” i „Fiskus.”

Jest również cenionym i uznanym wykładowcą, a dotychczas przeprowadził kilkaset szkoleń i wykładów, w których uczestnikami byli zarówno pracownicy służb księgowych, aparatu skarbowego i administracji państwowej, doradcy podatkowi, jak i kadra zarządzająca przedsiębiorstw odpowiedzialna za sprawy podatkowe i finansowe.

Koszt uczestnictwa:

1.380 PLN + VAT


Cena szkolenia bez VAT dla osób opłacających szkolenie w 70% lub w całości ze środków publicznych. Formularz oświadczenia>>  

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność nadesłanych kart zgłoszenia.

Warunkiem uczestnictwa:

jest wysłanie załączonej karty zgłoszenia pod nr faxu: (22) 203 47 01 lub skanu karty mailem: szkolenia@mayagency.com.pl


Zapisz się - karta zgłoszenia 

Warunki rezygnacji:

Rezygnację przyjmujemy najpóźniej 14 dni przed szkoleniem w formie pisemnej (e-mail). Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty

Prawa Autorskie Copyright © 2015 MAY AGENCY TRAINING 

Dokumenty, grafiki, skrypty i inne pliki tworzące portal www.mayagency.pl są własnością MAY AGENCY TRAINING. Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli, chyba że są oznaczone jako "COPY FREE" lub "BEZ OGRANICZEŃ". Zawartość stron, oraz innych publikacji autorstwa MAY AGENCY TRAINING podlega ochronie prawa autorskiego.

Prawa autorskie programów szkoleniowych należą do ich autorów. MAY AGENCY TRAINING zezwala na kopiowanie dokumentów publikowanych na stronie www.mayagency.com.pl tylko w celach prywatnych. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną jest zabronione, chyba że zostało inaczej uzgodnione z Radcą Prawnym MAY AGENCY TRAINING (tel. (22) 201 28 22).

Pojedyncze dokumenty publikowane przez MAY AGENCY TRAINING w internecie mogą zawierać inne notki z prawami autorskimi związane z tymi dokumentami.

 

 

Menedżerskie

Finansowo-Księgowe

HR, Kadry i Płace 

Projekty Specjalne

Szkolenia Zamknięte

Umiejętności osobiste

Prawo

Asystentki i sekretarki

Podatki

Rachunkowość

Finanse



Prawo Pracy

Czas Pracy

Ubezpieczenia społeczne

HR

Mówcy inspirujący

Special Express Training (SET)

Coaching medialny

Mystery shopping 

Innowacyjność

Szkolenia zamknięte - informatyczne

Szkolenia zamknięte

Zarządzanie zmianą

Train The Trainers


Szkolenia specjalistyczne  |  Zarządzanie projektami  

BESTSELLER - Wystąpienia publiczne z Krystyną Jandą

Voucher szkoleniowy | Karta zgłoszeniowa | Plan szkoleń | Outdoor/Integracja | Eventy | Gra miejska 

O nas: Firma szkoleniowa | Trenerzy | Praca | Kontakt        Filmy video: Szkolenia | Referencje

Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies.
Dowiedz się więcej w Polityce cookies

Znajdziesz nas także na:       YouTube     Facebook   Blog


GRUPA EN BLOC © 2018 - Mówcy inspirujący, szkolenia, coaching i consulting

  Platforma: iCMS3