SZKOLENIA OTWARTE
PROJEKTY SPECJALNE
SZKOLENIA ZAMKNIĘTE
DODATKI
Newsletter

 



Military Teambuilding.
Zajęcia militarno- integracyjne


Autorski program ppłk. Krzysztofa Przepiórki i pod jego nadzorem jako propozycja MAY AGENCY STC na 2-dniowy wyjazd teambuildingowy.


 


Krzysztof Przepiórka
Podpułkownik rezerwy, absolwent Wyższej Szkoły Wojsk Zmechanizowanych. 20 lat służby w siłach specjalnych. Jeden z pierwszych żołnierzy GROM-u. Były dowódca grupy szturmowej, uczestnik operacji antyterrorystycznych na Bliskim Wschodzie, szkolił żołnierzy batalionu polsko-ukraińskiego przed wyjazdem do Kosowa.

Instruktor technik antyterrorystycznych, spadochroniarstwa, strzelectwa, narciarstwa. Absolwent kursu antyterrorystycznego w Stanach Zjednoczonych. Organizator szkoleń dla pododdziałów Wojska, Policji, Straży Granicznej. Prezes Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM.

Dowódca grupy specjalnej I Batalionu Szturmowego. W I Pułku Specjalnym Komandosów - dowódca plutonu, dowódca kompanii, oficer operacyjny zespołu dowodzenia. W Jednostce Specjalnej GROM dowódca grupy szturmowej, dowódca oddziału bojowego.

Brał udział w misji specjalnej Liban- Syria. Instruktor spadochronowy, narciarstwa, technik antyterrorystycznych, strzelectwa sportowego i obronnego. Ukończył kursy: Special Training Group – USA, International Bodyguard Association – Wielka Brytania. Brał udział w treningach i zawodach Sił Specjalnych w Niemczech, Francji, Hiszpanii, krajach Afryki Północnej

Uprawnienia: do pracy na stanowisku pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych, organizator szkoleń specjalistycznych dla Jednostek Specjalnych Wojska Polskiego i Policji w zakresie działań antyterrorystycznych, technik i interwencyjnych strzelań sytuacyjnych i stresowych, projektant i współautor systemów bezpieczeństwa w spółkach Skarbu Państwa przed 2015 r.

Cechuje go umiejętność kierowania zespołami ludzkimi, rozwiązywania problemów, kreatywność, dyspozycyjność, zdolności komunikacyjne i organizacyjne, konsekwencja działania w dążeniu do celu. Charyzmatyczny mówca budzący zaufanie.

 

PROPOZYCJA 1 

Gra terenowa z zadaniami


Ćwiczenie taktyczne poprzedzone zostanie krótkim wykładem dotyczącym zasad zachowania się grupy na terenie wroga, sposobu porozumiewania się sygnałami wewnątrz grupy, zasad posługiwania się mapą i busolą. Uczestnicy pozostają w tych samych grupach. Do dyspozycji każdego zespołu – kompas i mapa. Trasa ok. 2-2,5 km.

Gra terenowa ma na celu orientowanie się na podstawie mapy oraz wskazań kompasu, także doskonalenie umiejętności kierowania zespołem, opracowanie i realizację postawionego zadania oraz rozwijanie umiejętności reagowania na szybkie zmiany sytuacji.

Na zakończenie gry terenowej:

  • Zawody strzeleckie w kategorii kobiet i mężczyzn, każdy z zawodników otrzyma 10 sztuk nabojów. Najlepsi strzelcy otrzymują nagrody.
  • Rzut granatem do celu – każdy z uczestników rzuca 3 razy granatem do kwadratów o bokach 3,2,1 metra.





Elementy walki wręcz w systemie GROM COMBAT (prezentacja i ćwiczenie kilku technik obrony w sytuacjach zagrożenia) – 30 minut

 

 

A.S.G

Z uwagi na duży realizm Air Soft Gun pozwala doskonale wczuć się w postać prawdziwego żołnierza. Karabinki będące wiernymi replikami prawdziwej broni dodają realizmu przeprowadzanym zajęciom, a scenariusze bazujące na realnych sytuacjach symulują prawdziwą walkę.

 

Zasady

Grupa podzielona jest na 2 oddziały: terrorystów i jednostkę specjalną. Scenariusze polegają na zdobyciu budynku przejętego przez terrorystów i wyeliminowanie wszystkich przeciwników. Walka oddaje realizm prawdziwych działań antyterrorystów przy wykonywaniu szturmu na budynek, odbijaniu zakładników i eliminowaniu terrorystów.

  

  

 

 

Rajd czołgiem i transporterem opancerzonym

Do dyspozycji czołg T-55 i transporter Hotchkiss. Uczestnicy mają do dyspozycji autodrom – pętla ok. 600m

  


 

Ćwiczenia paramedyczne - MEDAVAC – Grupa ma odnaleźć zaatakowany patrol, rozpoznać, dokonać selekcji rannych (oznaczyć stopień funkcji życiowych), udzielić pomocy. Oceniane będzie: sposób dowodzenia, oraz udzielenia fachowej pierwszej pomocy przedlekarskiej.

 
 
 

 

Ćwiczenie na spostrzegawczość - będzie składało się z dwóch etapów:

I – na stole leży kilkanaście różnych przedmiotów, zostaną odkryte na 10 sekund, każdy z uczestników zapamiętuje co widział, następnie stół zostanie przykryty i cała grupa biegnie ok. 200 m, gdzie na drzewie jest umieszczony ciąg liczbowy (kilkanaście cyfr). Mają na to 1 minutę. Po powrocie meldują instruktorowi co widzieli na stole (charakterystyka przedmiotów) a następnie podają ciąg liczbowy. Jeżeli pomylą się w jakimś momencie biegną jeszcze raz, i tak do skutku.

II – grupa ma do pokonania ok. 150-200 m, gdzie z lewej i z prawej strony, w odległości nie większej niż 3 m jest rozmieszczonych kilkanaście przedmiotów z indywidualnego wyposażenia żołnierza, np. broń, magazynek, nóż, hełm, pas, elementy umundurowania. Uczestnicy poruszają się marszem ubezpieczonym w odległości 3-4 m jeden od drugiego. Zapamiętują odnalezione przedmioty i przekazują je prowadzącemu zajęcia po zakończeniu trasy. Oceniana jest ilość znalezionych przedmiotów oraz ich najpełniejsza charakterystyka.

 


Zawody strzeleckie z wykorzystaniem motocykli z koszem

Uczestnicy strzelają z markerów paintballowych do czterech tarcz z motocykla w ruchu. Jeden zawodnik znajduje się w koszu, drugi na tylnym siedzeniu motocykla.

 

  

 

Żołnierski obiad – grochówka, bigos, grill, napoje (kawa, herbata)

 

UWAGI:

  • Grupy zmieniają się po upływie 40 minut.
  • Zajęcia będą odbywać się w konwencji wojskowej. Zajęcia prowadzą instruktorzy (byli oficerowie Jednostki Specjalnej „GROM”).
  • Przez cały czas trwania szkolenia, obecny jest catering.
  • Każdy z uczestników szkolenia będzie dodatkowo ubezpieczony

     od NW.

  • Przez cały czas obecny jest ratownik medyczny.
  • Każdy uczestnik po zakończeniu zajęć otrzymuje certyfikat ukończenia Kursu Działań Specjalnych I stopnia, a najlepsi strzelcy dyplomy.
  • Instruktorzy czuwają nad przebiegiem akcji, przedstawiają założenia kolejnych ćwiczeń, pilnują bezpieczeństwa uczestników, nadzorują właściwe użytkowanie sprzętu. 

PROPOZYCJA 2

MANEWRY WODNE

 

Lokalizacja: Sopot-Gdynia

Zwiedzanie ORP Błyskawica

 

 

 

Zawody strzeleckie w bunkrze, w kategorii kobiet i mężczyzn.

(Naziemny schron przeciwlotniczy T-750 przeznaczony dla załogi niemieckiego krążownika „Prinz Eugen” cumującego w latach 1943-44 przy Nabrzeżu Polskim. Trzykondygnacyjny schron był przeznaczony dla 750 osób, posiada ściany o grubości 250 cm i strop o grubości niecałych 400 cm, obecnie strzelnica)

 

 

 

 

Kontynuacja zajęć z użyciem łodzi motorowych - 

  ratownictwo wodne

 

  • Do portu wojennego przypływa łódź motorowa i płyniemy do statku ratowniczego, który będzie stał na Zatoce Puckiej, tam mamy zajęcia z ratownictwa morskiego (grupa ALFA). W tym czasie, grupa BRAVO płynie łodziami na środek Zatoki Puckiej (w pobliże wrakowiska okrętów wojennych), jest tam łacha piachu, szerokości do 10 metrów i długości ok. 500 metrów.

 

 

 

 

Powrót łodzią do Sopotu

 

 

 

 

 

 

 

Menedżerskie

Finansowo-Księgowe

HR, Kadry i Płace 

Projekty Specjalne

Szkolenia Zamknięte

Umiejętności osobiste

Prawo

Asystentki i sekretarki

Podatki

Rachunkowość

Finanse



Prawo Pracy

Czas Pracy

Ubezpieczenia społeczne

HR

Mówcy inspirujący

Special Express Training (SET)

Coaching medialny

Mystery shopping 

Innowacyjność

Szkolenia zamknięte - informatyczne

Szkolenia zamknięte

Zarządzanie zmianą

Train The Trainers


Szkolenia specjalistyczne  |  Zarządzanie projektami  

BESTSELLER - Wystąpienia publiczne z Krystyną Jandą

Voucher szkoleniowy | Karta zgłoszeniowa | Plan szkoleń | Outdoor/Integracja | Eventy | Gra miejska 

O nas: Firma szkoleniowa | Trenerzy | Praca | Kontakt        Filmy video: Szkolenia | Referencje

Na tej stronie wykorzystywane są pliki cookies.
Dowiedz się więcej w Polityce cookies

Znajdziesz nas także na:       YouTube     Facebook   Blog


GRUPA EN BLOC © 2018 - Mówcy inspirujący, szkolenia, coaching i consulting

  Platforma: iCMS3